Lokalizacja

Hala Stulecia jest symbolem. Trwa mimo dziejowych przetasowań, tworząc most między pokoleniami, ustrojami, nacjami. Choć wolimy mówić – między ludźmi. Ponadczasowa bryła wraz z otaczającymi ją terenami zielonymi stanowi wyjątkowe miejsce spotkań, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie potrzeby naszych gości traktujemy z taką samą wagą. Wierzymy, że właśnie o tak rozumianej równości myślał Max Berg, architekt budynku, definiując go jako Katedrę Demokracji.

Nazywamy ją „perłą wrocławskiego modernizmu”, a przecież w momencie powstania, na początku XX wieku, nie miała sobie równych na świecie. O całe lata wyprzedzała manifesty Le Corbusiera i poręczne sentencje Miesa van der Rohe (Less is more, tłumaczone jako: Mniej znaczy więcej), apostołów nowego kierunku. To, co inni postulowali, w Breslau wrastało już w ziemię swoimi mocarnymi, betonowymi korzeniami. Hala Stulecia modelowo realizowała założenia ruchu nowoczesnego w architekturze (synonimiczne określenie modernizmu), nadrzędną rolę przyznając funkcjonalności zamiast ornamentyki. Jak powiedział Louis Sullivan: Form follows function (Forma wynika z funkcji). Prostota. Otwartość. Utylitaryzm.

Dziś Hala Stulecia jest miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców miasta, turystów, sympatyków architektury i urbanistyki. Organizatorzy największych wydarzeń kulturalnych, sportowych oraz biznesowych z całego świata zabiegają o wynajem unikalnych przestrzeni. Wpisanie kompleksu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2006 roku potwierdziło szczególny status obiektów i przestrzeni, które są wizytówką współczesnego Dolnego Śląska i Wrocławia. Jesteśmy dumni, że możemy zaprosić Cię do tego miejsca. Czuj się jak u siebie.