Informacje prasowe

VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości w Krakowie

VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości w Krakowie

  VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości to największe mobilne wydarzenie gospodarcze w Polsce. Tegoroczna odsłona odbędzie się w dniach 5-7 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Idea Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości powstała w 2013 roku, w Katowicach. Od tamtego czasu wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz spotkań osób decyzyjnych ze świata nauki, biznesu, samorządu, parlamentarzystów […]

Dynamiczne wejście w 2021

Dynamiczne wejście w 2021

Rozpoczynamy kolejny rok ciekawych projektów biznesowo – gospodarczych. Po wyjątkowym i nieprzewidywalnym 2020, jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia oraz kreatywne i elastyczne podejście do zmieniających się warunków. Jesteśmy za to wdzięczni. Dzięki otwartości i pozytywnej współpracy z naszymi Partnerami, Polska Agencja Przedsiębiorczości zaplanowała aż trzy projekty na 2021 rok. Sukces I edycji kongresu Made in […]

Gospodarka, inwestycje, innowacje – podsumowanie VII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości

Gospodarka, inwestycje, innowacje – podsumowanie VII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości

Dwa dni debat, ponad 1200 uczestników, 150 prelegentów, blisko 30 paneli dyskusyjnych – tak w skrócie można podsumować VII Polski Kongres Przedsiębiorczości, który odbył się w dniach 24-25 października w Olsztynie. Gościem specjalnym wydarzenia był Jurgen Tiedje – przedstawiciel Komisji Europejskiej ds. badań i innowacyjności. Najważniejszym celem kongresu było stworzenie platformy porozumienia i wymiany doświadczeń […]

160 dni do wydarzenia

160 dni do wydarzenia

Ponad setka partnerów, przedstawiciele Komisji Europejskiej, eksperci ds. gospodarki, samorządu oraz nauki, prezesi zarządów, rektorzy uczelni, prezydenci, burmistrzowie oraz wójtowie miast i gmin z całej Polski – tak w skrócie można opisać VII Polski Kongres Przedsiębiorczości na 160 dni przed inauguracją wydarzenia.

Polski Kongres Przedsiębiorczości stanowi ważne wydarzenie, w ramach którego poruszane są najważniejsze kwestie społeczno-ekonomiczne i wyzwania dla Polski oraz współczesnego świata. Dzięki dyskusji oraz wymianie wiedzy i praktycznych doświadczeń na styku nauki – biznesu – administracji, wypracowywane zostają koncepcje, programy i założenia rozwoju wszystkich kluczowych podmiotów gospodarki narodowej.

Kongres stanowi jedno z najważniejszych mobilnych wydarzeń gospodarczych organizowanych w Polsce, co wynika zarówno z poruszanej tematyki, jak i uczestniczących osób, którymi są:
  • rektorzy prestiżowych polskich uczelni
  • wybitni przedstawiciele nauk ekonomicznych, społecznych i prawnych
  • prezesi firm mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz międzynarodowych podmiotów
  • włodarze gmin, miast, województw
  • pracownicy administracji centralnej
To ważne wydarzenie gospodarcze z Polski zyskało uznanie również na arenie międzynarodowej, o czym świadczą liczne patronaty izb gospodarczo - handlowych, Komisji Europejskiej czy Parlamentu Europejskiego.

Patronat Honorowy nad Kongresem objęło wiele instytucji:
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej),
  • pozarządowych (m.in.: KIG, UMP, PTE).
Motywem przewodnim zbliżającego się Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości jest wspieranie wszystkich podmiotów gospodarki do efektywnego, skutecznego i sprawnego funkcjonowania w obliczu nowych: regionalnych i globalnych wyzwań. W rezultacie internetowy panel dyskusyjny pozwoli przyłączyć się ok. 40. tysiącom uczestników, którzy w realnym czasie będą mogli komentować poruszane tematy podczas wydarzenia. Dodatkowo cyfrowa platforma pozwoli uczestnikom na wirtualny spacer po wybranych inwestycjach prezentowanych Partnerów.
Polska Agencja Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka CookiesPolityka prywatności