Dynamiczne wejście w 2021

Rozpoczynamy kolejny rok ciekawych projektów biznesowo – gospodarczych. Po wyjątkowym i nieprzewidywalnym 2020, jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia oraz kreatywne i elastyczne podejście do zmieniających się warunków. Jesteśmy za to wdzięczni. Dzięki otwartości i pozytywnej współpracy z naszymi Partnerami, Polska Agencja Przedsiębiorczości zaplanowała aż trzy projekty na 2021 rok.

Sukces I edycji kongresu Made in Poland 2020 utwierdził nas w przekonaniu o potrzebie organizacji kolejnych edycji.
„Kongres spotkał się z pozytywnym odbiorem, a zaprezentowanie polskich przedsiębiorców, producentów i dystrybutorów miało wpłynąć na codzienne wybory zakupowe Polaków. Było to również pierwsze wydarzenie, które pozwoliło na ukazanie przedsiębiorstw w nowej rzeczywistości. Polskie dobra, to nie tylko produkty, ponieważ pokazaliśmy jak istotną rolę w rozwoju gospodarki pełni nauka. Warto zwrócić uwagę na rozpowszechnienie wysokiego poziomu polskiego szkolnictwa na arenie międzynarodowej.” – podkreśla Wojciech Pomarański prezes zarządu Polskiej Agencji Przedsiębiorczości.

Made in Poland w 2021 roku staje się wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym. Transmisja odbędzie się z jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Berlinie – z Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej. Działamy w coraz szerszej skali, a cyfrowa formuła wydarzenia pozwala na zwiększenie oglądalności w kraju i zagranicą.

W 2021 roku czeka nas również unikatowy projekt Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, łączący aż dwie edycje. Będzie to swoista eksplozja biznesowo-gospodarcza, wymiany pomysłów, doświadczeń i prezentacji swoich osiągnieć.

„Na przeniesienie VIII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości patrzymy jak na szansę na jeszcze lepsze przygotowanie. Dwie edycje łączymy w jedną, czyli zwiększamy liczbę uczestników do 3 tysięcy osób oraz liczbę wystawców do 200. Całość będzie transmitowana online, co pozwoli nam dotrzeć do większej liczby odbiorców. Chcemy, aby kongres odzwierciedlał to, co dzieje się w gospodarce i pozwolił naszym uczestnikom rozpocząć współpracę pomiędzy sobą.” – dodaje prezes Pomarański.

Gospodarka nie lubi próżni. Rok 2021 chcemy przeznaczyć na odmrażanie i rozwój potencjału polskiego biznesu, nauki i samorządów. Wypracowane wcześniej pomysły oraz nawiązane współprace będą owocowały w 2021 roku. Dzięki współpracy z Komisją Europejską ds. Badań Naukowych i Innowacji otwierają się nowe możliwości projektów.

„Naszym priorytetem jest utworzenie konsorcjum z najlepiej rozwijającymi się uczelniami w kraju. Jest to wyzwanie, które stawia przed nami nowe perspektywy. Będzie to szansa na sformalizowanie współpracy, która działa na korzyść szybszej komercjalizacji badań naukowych oraz innowacji w Komisji Europejskiej. Wiąże się to ze stałym biurem, które będzie promowało polskie uczelnie i projekty w Brukseli. Projekt jest niecodzienny i wyjątkowy, ponieważ powstanie pomiędzy polskimi politechnikami, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz nami – jako liderami. Efektem będzie utworzenie stałej jednostki, biura lobbującego. Zależy nam na pozyskiwaniu wsparcia finansowego, komercjalizacji projektów, ale przede wszystkim na wpływaniu na tworzone ustawy.” – podkreśla prezes Pomarański.

Jak pokazało życie, posiadanie strategii dalszych działań, determinacja, zaangażowanie ludzi oraz otwartość na zmiany i zdobycze technologiczne, pozwalają nie tylko przetrwać trudny okres, ale i rozwijać swoje plany.

U progu tego nowego roku życzymy Państwu sukcesów, realizacji strategii działania oraz zaangażowania w wiele ciekawych projektów.

Zespół Polskiej Agencji Przedsiębiorczości

Podobne wpisy