Konferencja prasowa

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

4 października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie. 26-27 października Lubuskie stanie się centrum rozmów o gospodarce. W Zielonej Górze odbywać się będzie V Polski Kongres Przedsiębiorczości. Motywem przewodnim wydarzenia jest „Państwo XXI wieku. Gospodarka oparta na wiedzy”. – Zamienimy Zieloną Górę i Lubuskie w polskie, a nawet europejskie centrum przedsiębiorczości. Samorząd województwa jest rzeczywistym kreatorem polityki regionalnej. Lubuskie zostało wybrane, bo robimy to dobrze – podkreślała na konferencji prasowej marszałek Elżbieta Anna Polak.

Nadchodzący Kongres to 27 paneli dyskusyjnych, które obejmą najistotniejsze kwestie związane z rozwojem ekonomicznym i społecznym. Porozmawiamy o sile polskich innowacji, szkolnictwie wyższym, energetyce, medycynie, funduszach unijnych w perspektywie 2014-2020, rynku mieszkaniowym w Polsce, współpracy biznesu oraz samorządów, społecznej odpowiedzialności biznesu, czy komercjalizacji badań. – Liczę na obecność przedsiębiorców, organizacji okołobiznesowych i ekonomicznych z całej Polski. Zaprosiliśmy doskonałych – merytorycznych panelistów i moderatorów – wyjaśniała marszałek Elżbieta Anna Polak.

Kongres to ogromna szansa dla Lubuskiego na zaprezentowanie swojego potencjału. – Przyjrzeliśmy się regionom w Polsce, które mają tendencję wzrostową. Lubuskie jest warte zachodu, żeby przedsiębiorcy z całej Polski przyjechali i zainteresowali się terenami inwestycyjnymi oraz strefami, gdzie mogą otworzyć swoje fabryki, aby wykorzystać swój potencjał. Dodatkowym atutem regionu jest bliskość granicy i ta transgraniczność będzie mocno akcentowana podczas Kongresu. To bardzo duże atuty – wyjaśnił Wojciech Pomarański, prezes Polskiej Agencji Przedsiębiorczości, współorganizatora Kongresu. I dodał: – Wszystkie wskaźniki wskazują na to, że Lubuskie prze do przodu i rozwija się coraz bardziej. Chcemy zainteresować Ziemią Lubuską.

Najważniejszym celem wydarzenia jest stworzenie platformy porozumienia i wymiany doświadczeń dla polskich przedsiębiorców, naukowców i samorządowców. – Ważne jest porozumienie pomiędzy sektorami. Wypracowanie pewnej drogi, którą mogą podążać naukowcy z przedsiębiorcami. Bardzo ważna jest także pomoc regionów, które mogą wspierać tę synergię – wyjaśnił prezes Pomarański.

Podkreślał także, że ten Kongres zapowiada się wyjątkowo, dzięki ogromnemu wsparciu merytorycznemu i organizacyjnego Urzędu Marszałkowskiego. – Do tej pory nie było takiej liczby specjalistów oraz osób znanych, które przyciągają i są potrzebne do promocji – wyjaśnił. – To będzie najlepsza edycja – zapewniła marszałek Elżbieta Anna Polak. – Chcemy, żeby przedsiębiorcy wykorzystali ten Kongres, aby ich zainspirował, żeby był to silny impuls – dodała.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Zdjęcia: Krzysztof Kubasiewicz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.